sleva 5 % po registraci Efekt lupa
 • 1 z 5
 

Medik8 CRYSTAL RETINAL 3 Noční sérum (30 ml)

 

Vitamin A je jednou z nejoblíbenějších látek na péči o pleť. Působí proti akné, zpomaluje stárnutí pleti a redukuje pigmentaci. Pokud s ním dosud nemáte zkušenosti, stabilní noční sérum Crystal Retinal 3 s 0,03% enkapsulovaným retinaldehydem pro vás bude to pravé.

Dostupnost Momentálně nedostupné
1 480 Kč
1 223,14 Kč bez DPH
Kód produktu MED0402
Značka Medik8
Kategorie Prevence stárnutí, Anti-aging a vrásky
 

Vitamin A pro omlazení

Klasický retinol (vitamin A), stejně jako retinaldehyd a kyselina retinová spadají do jedné rodiny retinoidů, tedy látek odvozených od vitaminu A. Ty mají na pleť mimořádný účinek, omlazují ji, působí preventivně proti jejímu stárnutí, regulují také nadměrnou pigmentaci a stimulují její obnovu na buněčné úrovni. Kromě toho navíc pokožku čistí, čímž působí proti akné.

Omladí už za čtyři týdny

 • Obnovuje pleť na buněčné úrovni
 • Viditelně vyhlazuje jemné linky a vrásky
 • Zpevňuje pleť a podporuje její elasticitu
 • Působí proti bakteriím způsobujícím akné, čímž podporuje pročištění pokožky
 • Hydratuje

11x rychlejší účinek než retinol

Biologicky aktivní formou vitamínu A, tedy tou, která působí na pleť, je kyselina retinová. Ani retinal, ani retinaldehyd sami aktivní nejsou, na kyselinu retinovou se nejprve musí v kůži proměnit. V případě retinolu musí nejprve dojít k přeměně na retinal, a později na kyselinu retinovou, u retinalu (retinaldehydu) je potřebný pouze jeden krok k přeměně na tuto biologicky aktivní formu. Díky tomu je účinek retinaldehydu na pleť 11x rychlejší než u klasického retinolu.

Pro začátečníky s retinoidy

Noční sérum Crystal Retinal 3 0,03% enkapsulovaný retinaldehydu je vhodné pro všechny, kteří ještě nemají zkušenosti s používáním vitaminu A (retinolu) a dalšími retinoidy, nebo již vyzkoušeli produkty s jejich nižší koncentrací a chtějí svou péči posunout o stupínek výše. Stejně tak je vhodné pro ty, kteří ještě na své pleti nepozorují známky její stárnutí, ale snaží se proti němu působit preventivně.

Řada produktů s vzrůstající koncentrací

Crystal Retinal je noční sérum od Medik8 s retinaldehydu jako hlavní účinnou látkou. Zároveň se také jedná o ucelenou řadu produktů se čtyřmi různými koncentracemi této účinné látky.

 • Crystal Retinal 1 s 0,01% retinalem vhodný na mladistvou problematickou pleť nebo na pleť přecitlivělou
 • Crystal Retinal 3 s 0,03% retinalem vhodný pro ty, kteří s retinoidy dosud nemají zkušenosti
 • Crystal Retinal 6 s 0,06% retinalem vhodný na pleť přivyknutí na aplikaci retinoidů, která chce těžit z jejich vyššího koncentrace
 • Crystal Retinal 10 s 0,1% retinalem je nejsilnější retinalové sérum vhodné pro zralou pleť s viditelnými známkami stárnutí

Noční sérum vhodné pro ...

 • mladistvou pleť
 • ty, kteří s vitaminem A dosud nemají zkušenosti
 • ty, kteří chtějí preventivně působit proti stárnutí pleti
 • pleť, která potřebuje ochranu před vnějšími stresory

Pleť navíc hydratuje

Kromě obsahu retinaldehydu sérum obsahuje hydratační a zjemňující látky, jako je kyselina hyaluronová, glycerin a vitamín E, které zahrnují vláhou všechny vrstvy kůže a brání jejímu vysoušení, ke kterému může po aplikaci retinoidů někdy docházet.

Složení proti vráskám

Enkapsulovaný retinal (retinaldehyd):
účinný derivát vitaminu A, který může působit až 11x rychleji než běžné formy retinolu, k pleti však zůstává stále stejně jemný. Snižuje výskyt bakterie P. acnes odpovědné za pupínky a další projevy akné. Viditelně zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek, texturu pleti a sjednocuje její barevný tón.

Kyselina hyaluronová:
Vysoce účinná látka , který v pleti uzamyká vlhkost, čímž podporuje vyváženou hydrataci a elasticitu kůže. Dokáže v sobě zadržet až tisícinásobek vlastní váhy vody.

Glycerin:
Jeden z přirozených zvlhčujících faktorů v pleti a účinný zvlhčovač, který podporuje fungování přirozené kožní bariéry a zamezuje transepidermální ztrátě vody.

Vitamín C:
Antioxidant, který neutralizuje volné radikály formující se kvůli UV záření v kůži, a tím bojuje proti vzniku viditelných známek stárnutí pleti a hyperpigmentaci.

Vitamín E:
Silný antioxidant neutralizující volné radikály, který stimuluje hydrataci a omlazení pleti. Společně s vitamínem C působí synergicky a navyšují svůj antioxidační účinek.

Crystal Retinal si užijte večer

 • Po večerním čištění pleti naneste malé množství na pleť a dekolt před aplikací tradičního hydratačního produktu. Tak jako v případě produktů s retinolem nanášejte postupně a pleť nechte přivyknout. První dva týdny aplikujte dvakrát týdně, následující dva týdny obden. Po měsíci už můžete aplikovat denně.
 • Balení o objemu 30 ml vystačí až na 100 aplikací
 • V případě těhotenství nebo kojení konzultujte užívání s lékařem

Používejte opalovací krém

Nezapomínejte na každodenní aplikaci produktu chránícího před UV zářením, se kterým pokračujte až týden po ukončení aplikace Crystal retinal. Obsažený retinaldehyd může zvyšovat citlivost pleti vůči slunečnímu záření.

Upozornění: Produkty s obsahem vitaminu A nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: