URBAN AGING – Tipy, jak chránit pleť před škodlivými vlivy

Nejspíš jste si toho všimli i vy – večer při čištění pleti se na vatovém tampónu objeví tmavé nečistoty, i když jste ten den nepoužili make-up. Odkud se mohly vzít? Jsou to, mimo jiné usazeniny ze vzduchu, smog a jemné částečky prachu, které jsou v městském prostředí všudypřítomné.

Znečištění ovzduší se neustále zhoršuje a přináší s sebou nepříznivé následky pro naši pleť. Možná jste se už setkali s pojmem URBAN AGING. Toto „neviditelné“ nebezpečí vzniká při spalování fosilních paliv (ropy, zemního plynu a uhlí) a má mimořádně negativní vliv nejen na životní prostředí, ale i na nás a na náš největší orgán – kůži.

Jaký vliv má znečištěný vzduch na pokožku?

Usazeniny ze vzduchu a prachové částice ulpívají nejen na pokožce, ale jsou dost malé na to, aby pronikly i přímo do pokožky, kde mohou vyvolat zánětlivé procesy. To negativně ovlivňuje buněčný metabolismus a zpomaluje proces regenerace kožních buněk. V buňkách kůže probíhá poškození v důsledku oxidace a uvolňují se volné radikály, kvůli kterým pleť stárne rychleji, vysušuje se a dochází k hyperpigmentaci a vzniku vrásek. Volné radikály jsou agresivní destrukční molekuly, které poškozují kožní buňky, vytvářejí v nich oxidační stres.

Naštěstí máme účinnou zbraň – antioxidanty

Antioxidanty jsou mimořádně prospěšné látky, které efektivně chrání pokožku před negativními environmentálními vlivy a omezují produkci volných radikálů. Přijímáme je většinou ve stravě, ale velký význam mají i antioxidanty obsažené právě v produktech péče o pleť. Antioxidanty zlepšují stav sluncem poškozené pleti a jizev po akné, tlumí záněty, zpevňují pokožku a stimulují produkci kolagenu. Jsou neoddělitelnou součástí moderní péče o pleť, pokud vám jde o prevenci stárnutí pleti a prevenci jejího poškození kvůli znečištění životního prostředí.

Jak pokožku co nejlépe chránit?

Samozřejmě známe staré známé zásady, které platí pro krásnou pleť – pít hodně vody, zdravě se stravovat a nikdy nechodit spát bez odlíčení. Správné čištění je pro zdravou pleť úplným základem. Pokud nosíte make-up a denně i SPF, je nezbytné dvojité čištění, tzv. „double cleansing“. První fází je odlíčení a druhou ještě samotné důkladné vyčištění pleti. Tak se zbavíte nečistot z celého dne a zároveň připravíte pleť na absorpci dalších výživných produktů.

To nejlepší, co dále můžete pro svou pleť udělat v zájmu její ochrany před vnějšími vlivy, je pravidelné používání produktů s SPF a zařazení antioxidantů do vaší rutinní péče o pleť. Nejlepších výsledků dosáhnete kombinací více různých antioxidantů, většina z nich se výborně vzájemně doplňuje v účincích a klidně jich můžete používat i více druhů.

Pokud si chcete zachovat zdravou a mladistvě působící pleť, chcete zlepšit její strukturu a zároveň ji chránit před vnějšími škodlivými vlivy, vsaďte na nejvyšší kvalitu – švýcarskou lékařskou kosmetiku TEOXANE.

Dokonalou ochranu vám poskytne denní ochranný antioxidační krém Advanced Perfecting Shield s SPF 30 (50 ml), který doporučujeme používat ideálně v kombinaci s TEOXANE RHA x Vit C Serum s vitamínem C. Je to dvojice produktů lékařské kvality, díky kterým bude vaše pokožka chráněna před negativním vlivem URBAN AGINGu.

Denní ochranný antioxidační krém má unikátní složení, které spojuje SPF ochranu, vícero antioxidantů, hydratační složky, komplex peptidů a pigmenty, které sjednocují pleť a dodávají jí svěží vzhled. Podle výsledků nezávislého testování je už po sedmi dnech používání pleť hladší, pevnější a její tón je rovnoměrnější a zářivější.

Stárnutí pleti je naneštěstí nezvratný proces, se kterým make-up pomůže jen částečně, můžeme ho však efektivně zpomalit. Jednou z nejúčinnějších kombinací je užívání antioxidantů vnitřní formou ve vyvážené pestré stravě i ve formě vnější v podobě kvalitní kosmetiky.

Zdroj: www.siklienka.sk

Produkty